Вода «Шаянська» – здоров’я з надр України

Закарпаття – край гір, лісів і квіткових долин. Тут беруть початок кришталево чисті цілющі джерела мінеральної води. У передгір’ях Марамороша з надр Карпат народжується неповторна за своїми унікальними властивостями справжня жива вода «Шаянська».

Вода – основа життя, без неї не зможе обійтися жодна жива істота на землі. Регулярне споживання мінеральної води нормалізує обмін речовин в організмі людини, втамовує спрагу і дарує заряд здоров’я і сил. Наповнена енергією гір і лісів, «Шаянська» вода має властиві тільки їй смакові якості, вона підходить для будь­якого віку, її використовують для щоденного вживання і для лікування різних хвороб. До її складу входить багатий комплекс корисних мікроелементів і мінералів, що робить її абсолютно унікальною.
Історія мінеральної води «Шаянська» пов’язана з віковою історією Марамороша і його столицею – містом Хуст. Перші згадки про цілющі властивості мінеральних вод Марамороша з’явилися в 1753 році. А в XIX столітті в часи Австро­Угорської імперії вода з села Шаян поставлялася до імператорського двору і користувалася великим попитом у Будапешті та Відні. У той же час в районі Хуста та Шаян відкривалися водолікарні і бальнеологічні курорти, куди прямувала велика кількість бажаючих оздоровитися корисною мінеральною водою з джерел. Трохи пізніше з’явилося виробництво бутильованої мінеральної води.

У сучасному виробництві мінеральну воду ТМ «Шаянська» бутилюють на новітньому високотехнологічному обладнанні безпосередньо на місці видобутку в еколо­гічно чистому районі Закарпаття, при цьому вона не змінює свій хімічний склад і фізичну структуру. На шляху від свердловини до пляшки вода проходить тільки механічні фільтри. На кожному етапі виробництва здійснюється суворий контроль якості. Підприємство ТМ «Шаянська» пропонує збалансований асортимент продукції: лікувально­столові мінеральні води «Шаянська», «Йодіс Карпат» і «Сила Карпат», природну питну воду, мінеральну природну столову воду.
ТОВ «АВ Бізнес Груп» є офіційним дистриб’ютором мінеральної води ТМ «Шаянська» і ставить основним своїм завданням доставити споживачам мінеральну воду, максимально зберігши кришталеву чистоту і чудодійні цілющі властивості, даруючи людям найдорожчий скарб – здоров’я!
Про розвиток компанії та про її цілі ми запитали у власника компанії «АВ Бізнес Груп» Андрія Крупосія.


– Є декілька виробників мінеральної води «Шаянська». Чим докорінно відрізняється Ваша компанія, і які в неї переваги перед конкурентами?
– Наша компанія відрізняється тим, що ми вчасно і систематично надаємо споживачу якісну мінеральну воду. Ми ставимо собі за головну ціль якість, а тільки потім думаємо про об’єми продажу. У деяких гравців на ринку з продажу води, на жаль, пріоритети зовсім інші, вони намагаються якомога більше продати, а про якість забувають і ставлять іі на задній план. Я хочу проінформувати споживачів, які вживають мінеральну воду, що якщо вода носить назву, яка подібна назві «Шаянська» або якось асоціюється з нею, це не говорить про те, що вона видобувається в Шаянському родовищі і є дійсно «Шаянською» водою. Дебет свердловини води «Шаянська» не дуже великий і головними користувачами цієї свердловини є наша компанія – близько 50%. Десь приблизно 30% використовує санаторій «Шаян» і є ще декілька маленьких підприємств, які використовують воду виключно в лікувальній сфері.
– Кожен керівник компанії найчастіше є активним споживачем власної продукції. Чи вживаєте Ви мінеральну воду і чи ведете здоровий спосіб життя?
– Так, звичайно, я кожного дня вживаю негазовану воду «Шаянська». Протягом робочого дня, де б я не був, куди б не їхав у відрядження, у мене завжди з собою є «Шаянська» вода. Я не маю шкідливих звичок і кожен вільний свій час намагаюсь займатись спортом – граю з друзями в футбол, катаюсь на велосипеді.
– Звідки з’явилася ідея зайнятися продажем мінеральної води?
– Ідея з’явилась декілька років тому, я зареєстрував власну торгову марку води і мав на меті імпортувати воду під власною маркою з Болгаріі до України, але в нашій державі за короткий відрізок часу відбулося дуже багато політичних подій, які вплинули на зростання курсу валют і в цілому на економічну ситуацію, тому в подальшому стало неможливим конкурувати на ринку питної води.
– В якій упаковці властивості мінеральної води зберігаються довше і краще – в пластиковій чи скляній тарі?
– Кращої тари для зберігання води, ніж скло, поки не придумали. Скло хімічно інертне, вода не вступає в реакцію з його компонентами, і в воду не потрапляють шкідливі речовини зі скляної тари, навіть якщо пляшка нагрівається. Тому найбезпечнішою тарою для води є скло.
– В Карпатах є безліч мінеральних джерел. У вас є плани розширювати асортимент, або ж ви хочете продовжувати розвиватися на базі джерел Шаянської води?
– Збільшувати ассортимент ми поки що не плануємо, зараз перед нами стоїть завдання максимально розширити теріторіальність збуту води «Шаянська» по всій території України. Щоб кожна людина, де б вона не проживала, чи то в Дніпропетровській, чи в Сумській області завжди мала змогу придбати воду «Шаянська» і оздоровлюватись нею за рахунок її чудових лікувальних властивостей.
– Скільки позицій води «Шаянська» знаходиться у Вашій лінійці, чи вся вода має лікувальні властивості?
– Асортимент води «Шаянська» складається з 14 пози­цій (негазована, слабогазована, сильногазована), розли­вається як в скляних, так і в ПЕТ пляшках. Розмір тари теж є різний: 0,33 л, 0,5 л, 1,5 л, 5 л. Вся вода має лікувальні якості, окрім «Сили Карпат», але вона теж має корисні властивості для організму.
От наприклад, «Сила Карпат» – це вода максимально очищена від усього, що неприйнятне організму людини. Вона містить в собі калій та магній, що покращує діяльність серцево­судинної та кісткової систем орга­нізму людини. Вона безпечна в епідеміологічному, радіаційному відношенні, нешкідлива за хімічними складом і має сприятливі органолептичні властивості. Напої та страви, приготовані на воді «Сила Карпат» мають дуже чудові смакові якості.

voda_4
– У чому особливість води «Йодіс Карпат»?
– Для повноцінного життя організму людини необхідно багато вітамінів, мікроелементів, основну роль в яких виконує йод. Йод складає основу гормонів щитовидної залози, які виконують життєво важливі функції протягом всього життя. Нестача йоду викликає порушення діяльності нервової системи, мозку, статевих залоз людини. «Йодіс Карпат» – це високоякісна питна газована вода, збагачена за спеціальною технологією багатоатомними іонами йоду, які легко засвоюються всіма живими організмами. Вода «Йодіс Карпат» вживається як столовий напій для профілактики захворювань, пов’язаних з нестачею йоду в організмі. Організм людини засвоює рівно стільки йоду, скільки він потребує. Тому воду «Йодіс Карпат» можна пити в будь­якій кількості.

voda_5
– При лікуванні яких захворювань рекомендується вживати воду Шаянського родовища?
– Шаянська вода застосовується при лікуванні хронічних хвороб шлунково­кишкового тракту, захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів, хворобах обміну речовин: цукрового діабету, ожиріння, подагри. Найважливішою особливістю мінеральної води «Шаянська» є наявність у її складі метакремнієвої кислоти, яка присутня не лише в молекулярній та іонній, але і в колоїдній формі, що має особливо важливе значення для лікувальних властивостей мінеральних вод.
До складу мінеральної води входять також біологічно активні концентрації кальцію (1/4 денної потреби), магнію, заліза, літію та ін.
– Як Ви дізналися про джерело мінеральної води в Шаянах і про її властивості?
– Про оздоровчий курорт Шаяни та «Шаянську» воду я дізнався від Кармазіна Юрія Анатолійовича. Це мій вчитель, людина, яка присвятила половину свого життя законотворчій діяльності, розбудові нашої держави та захисту прав людей. Приблизно 5 років тому я разом з Юрієм Анатолійовичем поїхав у відрядження до Закарпатської області. Він мені показав весь курорт Шаяни, розповів історію, чому дане село називається Шаяни, і саме головне він дав мені, на той мій доволі молодий вік, зрозуміти ту оздоровчу сутність, яка є в мінеральній воді «Шаянська». Я йому дуже за це вдячний!
– Які води інших країн є аналогічними за змістом як «Шаянська?
– Найближчі аналоги «Шаянської» – мінеральні води «Діліжан» (Вірменія), «Князь Мілош» (Сербія), «Анка», «Домбрувка», «Мешко» (Польща), води курортів Біле­Тушнад (Румунія), Евіан­ле­Бен (Франція).
– В яких великих торгових закладах в Україні Ви вже уявляєте свою продукцію?
– На даний момент у мережі «Мегамаркет» і Wine Time.
– Намагаєтеся зайти в інші мережі?
– Ми зараз інтенсивно ведемо перемовини з багатьма мережами, як з великими, так і дрібними, але не завжди умови співпраці, які нам пропонують, є для нас прий­нятними.
– Розкажіть історію підприємства, яке видобуває мінеральну воду «Шаянська».
– ТОВ «Виробничо­аграрне підприємство «Шаяни» знаходиться на території смт Вишково, Хустського району, Закарпатської області. Виробництво мінеральних вод тут було розпочато в 1979 році.
В 1986­1996 рр. товариство працювало на основах оренди в компанії «Агро Промтіс». В той час проводилось виробництво та розлив мінеральної води у 0,5 л пляшки.
В 1996­1998 рр. почалось виробництво та розлив води у 1,5 л пляшки. З 1998 року відбувався постійний процес модернізації виробництва, завдяки чому досягнуто сучасного високого рівня технології розливу мінеральної води в пляшки.
В 2011 році було введено в експлуатацію нову лінію по розливу питної води в ємності 5 л та 10 л ПЕТ, а також були закуплені новітні установки для водопідігріву ЕКОСОФТ ФК, упаковочні механізми УМТ­600 та додатково була придбана машина АКВ для ополинкування.
Крім нових упаковок з’явились нові продукти на ринку (сильногазована, слабогазована, негазована мінеральна вода, питна вода, вода, збагачена йодом).
З 1998 року і в цей час компанія зареєстрована як ТОВ ВАП «Шаяни», є юридичною особою, має самостійний баланс та власну хімічно­бактеріологічну лабораторію.
У 2011 році були заключені зов­нішньоекономічні контракти на постачання води в Європейський Союз, Росію та Молдову.
Підприємство брало участь у багатьох конкурсах і є одним з провідних виробників мінеральних та питних
вод. За весь період існування підпри­ємства було здобуто багато нагород, дипломів та грамот, що свідчить про високий рівень якості продукції та професійний підхід до виробництва.

voda_1
– А хто керує цим підприємством?
– Директором і власником підприє­мства ТОВ «Виробничо­аграрне під­приємство «Шаяни» є Кружель Адальберт Емеріхович, який вже понад
15 років докладає максимум зусиль для розвитку і процвітання зазначеного підприємства. Колектив підприємства дуже дружний і відповідальний, як і сам керівник. Адальберта Емеріховича знає все Закарпаття не тільки як виробника мінеральної води «Шаянська»,
а і як соціально відповідальну людину,
оскільки він багато уваги приділяє розвитку свого краю, надаючи фінан­сову допомогу у створенні дитячих майданчиків, ремонт дитячих закладів та доріг.
– Купуючи мінеральну воду «Шаянська», на що б Ви звернули увагу своїх споживачів?
– Раджу обов’язково завжди звертати увагу на дату виготовлення, яка знаходиться зверху на кришці пляшки, та строки зберігання води на етикетці. Також кожен споживач може зайти на сайт компанії АВ «Бізнес Груп» shayanska­water.com і власноруч побачити, який асортимент води є в нашої компанії, як виглядає наша продукція, а також залишити свої запитання, відгуки та побажання.
– За 5 років обслуговування Вас як vip­клієнта ПриватБанку, які найбільше послуги Вам сподобалися?
– Мені дуже подобається сервіс «Приват24», за допомогою якого завжди можна купити залізничні або авіаквитки, оплатити інтернет, поповнити рахунок телефону, перевести в онлайні гроші з картки на картку і т.д. Також дуже подобається послуга «Консьєрж­сервіс», співробітники якої 24 години на добу надають будь­яку потрібну інформацію, допомагають забронювати квитки на літак, оплатити комунальні послуги, і все це робиться за лічені хвилини. Не у всіх розвинених європейських країнах є банки з таким сервісом. Знаєте, якщо мені зараз обмежити доступ до користування сервісом ПриватБанку, це буде все одно що з Мерседеса S­класу пересісти на «Запорожець».
– Чи пам’ятаєте Ви випадок з життя, коли ПриватБанк зміг Вам допомогти?
– Так, звичайно. Я з дружиною їхав до Дніпро­петровська, і на одній із заправок в мене вкрали гаманець. Приїжджаю в місто і розумію, що ні грошей, ні документів у мене немає. І як ви думаєте, куди я насамперед зателефонував? Ні, не в міліцію, а свєму персональному банкіру Волковій Ользі Володимирівні. Вона за 10 хвилин вирішила питання про перевипуск карток, і принаймні, я вже був з грошима. Наша сім’я і друзі, які у неї обслуговуються, нескінченно вдячні за увагу і турботу, які вона нам приділяє як персональний банкір. Ольга Володимирівна дуже добра, чесна і порядна людини і завжди намагається докласти максимум зусиль, щоб клієнт залишився задоволений.
А це дуже дорого коштує!

«Наша компанія відрізняється тим, що ми вчасно і систематично надаємо споживачу якісну мінеральну воду. Ми ставимо собі за головну ціль якість, а тільки потім думаємо про об’єми продажу»